حس خوب خدمت

در گفتگو با عباس قاضی اسدی، عضو داوطلب هلال احمر استان قم و از شاعران خوش ذوق استان قم که از سال ۷۱ عضو جمعیت هلال احمر شد و در این مدت ببیشتر وقت خود را در هلال احمر برای انجام فعالیت های داوطلبانه گذرانده است.

عطیه محمدی| شغل شما چیست و چطور با هلال احمر آشنا شدید؟ من بازنشسته معدن هستم و در همان دوران کارم به واسطه یکی از همکارانم با هلال احمر آشنا شدم و به عضویت درآمدم. بیشترین فعالیت شما در هلال احمر در کدام بخش است؟ بیشتر در فعالیت های عام المنفعه مثل جمع آوری کمک های مردمی و برای حوادثی مثل زلزله کرمانشاه و سیل لرستان و پخش بسته‌های معیشتی فعالیت دارم.

آیا در حوادث هم فعالیت کردید؟ در خود صحنه حادثه نه ولی در تمامی حوادث تا سیل گلستان، لرستان و دوران کرونا در بسته و تهیه آقلام غذایی مشارکت داشتم و الان هم در برنامه‌های مختلف حضور دارم.

همدلی در فعالیت های داوطلبانه هلال احمر رو چطور توصیف می‌کنید؟ من میخواهم این سوال رو با شعری در در امدادرسانی سیل گلستان سرودم جواب بدم:

از عشق مرام تان فراتر باشد

آنجا که خدا تو را ثناگر باشد

آینه شفاف و زلال و پاکی در لوح ضمیرتان مصور باشد

مجموعه همدلی همین این جمع است

جمعیت تان هلال احمر باشد

آنجا که طنین حادثه می‌پیچد

دستان شما که مهرگستر باشد

من معتقدم دست شما دست خداست

این بیت اگر که حرف آخر باشد

در این شرایط جامعه که همه مردم دنبال تامین نیازهای زندگی هستند آیا مردم را به فعالیت های داوطلبانه دعوت می‌کنید؟ بله حتما. بنا به فرمایش حضرت علی (علیه السلام) که فرمود رحم کن تا به تو رحم شود، باید به دیگران کمک کنیم رحم کنیم تا مردم و خدا هم به ما رحم کند با همه این مشکلات بهتر است به همدیگر کمک کنیم تا خدا هم به ما کمک کند.

آیا این فعالیت ها تاثیر مثبتی در زندگی شما داشته؟ خیلی زیاد. فکر میکنم همیشه دعای خیری پشت سر ما هست. با همه سختی‌ها و زحمتی که این کار داره ولی بعد از انجام این کارها وجدان آرامی دارم و خیلی مواقع وجود این دعای خیر را احساس کردم.

اگر موقعیتی در زندگی برای شما پیش بیاد که از فعالیت های داوطلبانه صرف نظر کنید این رو قبول می‌کنید؟ من آرامش و آسایشی که الان در زندگی و این فعالیت های داوطلبانه دارم را با همه عالم عوض میکنم و برای این زندگی ام خیلی هم خوشحال و راضی هستم.

چه ارتباطی بین فعالیت شما در هلال احمر، نویسندگی و شاعری و کار در معدن هست که اینا رو انجام دادید؟ همه این‌ها علایق شخصی من هستند، همیشه همکارانم تعجب می‌کردند که در معدن کار میکنم و شاعر و نویسنده و خوش نویس هم هستم.

در پایان خواسته قلبی تان رو بگویید؟ مشکلات مردم کمتر بشود به قول شهید بهشتی که گفت: کسی که دغدغه بیماری را دارد دیگر دغدغه هزینه درمان را نداشته باشد، مردمی‌که آسیب می‌بینند فشار روانی آسیب ها برای آنها کافی است امیدوارم دغدغه‌های دیگری نداشته باشند.

مشاهده ۳۰
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۲- ۱۳:۳۰
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه