همراهی صلیب سرخ جهانی با آمبولانسها تا گذرگاه رفح:

صلیب سرخ جهانی خواستار حفاظت از امکانات و پرسنل پزشکی شد.

به گزارش کمیته بین المللی صلیب سرخ از ژنو کاروانی متشکل از چهار آمبولانس حامل بیماران را از بیمارستان الشفا در شهر غزه روز دوشنبه به گذرگاه رفح در مرز با مصر رسید.

دو خودرو متعلق به کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) کاروان را همراهی می‌کردند. ویلیام شومبرگ، رئیس دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزه، گفت: «این که بدانیم بیماران ایمن هستند و مراقبت‌های پزشکی فوری دریافت خواهند کرد باعث آرامش خیال ماست. من نمی‌توانم به اندازه کافی تأکید کنم که چقدر مهم است که بیمارستان‌ها، پرسنل پزشکی و بیماران در میان این خشونت محافظت شوند. هزاران مجروح در غز ه در وضع وخیمی هستند. 

 بر اساس حقوق بین‌المللی بشردوستانه (قوانین جنگ)، حفظ آنها از آسیب یک تعهد است.»

  از آنجایی که وضعیت بشردوستانه در غزه به سرعت رو به وخامت است، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ فوراً از طرف‌های درگیری می‌خواهد تا به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی بشردوستانه پایبند باشند و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از هر گونه آسیبی به تأسیسات، وسایل نقلیه و پرسنل پزشکی انجام دهند.

هزاران غیرنظامی‌که بشدت زخمی‌شده اند دیگر نمی‌توانند به بیمارستان‌هایی دسترسی داشته باشند که به دلیل آسیب و کمبود تجهیزات به طور فزاینده ای از چرخه خدمت رسانی خارج می‌شوند. 

آقای شومبرگ همچنین افزود: «پذیرفتن خشونت علیه تأسیسات مراقبت‌های بهداشتی، اکنون که نقش آن‌ها بسیار حیاتی است، بهای غیرقابل قبولی برای زندگی انسانها به همراه خواهد داشت. در هر شرایطی باید از مجروحان و بیماران محافظت کرد.»

به عنوان یک سازمان بی‌طرف، بی‌طرف و مستقل، با ماموریت منحصرا بشردوستانه، که از کنوانسیون‌های ژنو مصوب سال 1949 سرچشمه می‌گیرد، این سازمان به افرادی که در سراسر جهان تحت تأثیر درگیری‌های مسلحانه و سایر خشونت‌ها قرار گرفته‌اند، کمک می‌کند و هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد. برای محافظت از جان و کرامت آنها و تسکین درد و رنج آنها، اغلب در کنار شرکای صلیب سرخ و هلال احمر..

مشاهده ۴۷
/
۱۴۰۲/۰۸/۱۶- ۲۲:۴۰
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه