صلیب سرخ جهانی؛ افزایش خشونت در کرانه باختری ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای جوامع داشته باشد.

به گزارش کمیته بین المللی صلیب سرخ از ژنو نگران است که سطوح هشدار دهنده خشونت در کرانه باختری ممکن است به عواقب جبران ناپذیری برای مردم منجر شود. از ابتدای سال 2023، بیش از 360 نفر در کرانه باختری اشغالی کشته و بیش از 2000 نفر زخمی‌شده اند که این مرگبارترین سال در بیش از یک دهه اخیر است.

افزایش ناامنی منجر به مرگ، جراحت و آوارگی غم انگیز شده است. بسته شدن کامل برخی شهرها و روستاها تردد مردم و کالاها را به میزان قابل توجهی محدود کرده است. تشدید خشونت ها و مسدود شدن جاده‌ها دسترسی کشاورزان به مزارع آنها و به ویژه باغات زیتون را به شدت محدود کرده است که به نوبه خود بر منبع اصلی امرار معاش آنها تأثیر می‌گذارد.

ما به شدت نگران افزایش سطح خشونت در کرانه باختری هستیم. تلاش‌های قوی‌تری لازم است تا اطمینان حاصل شود که این چرخه‌های خشونت ادامه نمی‌یابد و مردم و دارایی‌های آنها همیشه مورد احترام و محافظت قرار می‌گیرند. 

به گفته فابریزیو کاربونی، مدیر منطقه ایی صلیب سرخ در خاورمیانه و نزدیک، گفت: «افزایش شدید تعداد بازداشت‌ها برای کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نگران‌کننده است.»

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به همه طرفهای درگیری یادآوری می‌کند که جان و مال غیرنظامیان باید همیشه مورد احترام و محافظت قرار گیرد

. محدودیت های رفت و آمد نباید مانع از حفظ معیشت غیرنظامیان و دسترسی به خدمات ضروری از جمله مراقبت های پزشکی شود. چنین محدودیت هایی باید فقط به دلایل ضروری امنیتی و فقط توسط مقام ذیصلاح ایجاد شود.

هرگونه استفاده از زور در طول عملیات اجرای قانون باید مطابق با قوانین و استانداردهای حقوق بین الملل باشد. این عملیات باید به استانداردهای قانونی ضرورت، تناسب و احتیاط احترام بگذارد تا از تلفات انسانی جلوگیری شود و از تشدید بیشتر خشونت جلوگیری شود. 

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به شدت نگران است که نمی‌تواند رفتار و شرایط افراد بازداشت شده را ارزیابی کند. پس از هفته‌ها تعلیق ملاقات با خانواده، باید تماس منظم بین زندانیان و خانواده‌هایشان برقرار شود. 

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ همچنان با خانواده‌های بازداشت‌شدگان در تماس است و همچنین در گفت‌وگوهای معمول دوجانبه و محرمانه خود با مقامات مربوطه در مورد این موضوع حیاتی تعامل دارد. کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با تعهد به مأموریت و مسئولیت‌های خود، تا زمانی که لازم باشد به یادآوری تعهدات خود به مقامات مربوطه ادامه خواهد داد.

مشاهده ۷۱
/
۱۴۰۲/۰۸/۱۰- ۲۱:۴۸
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه