دختر هاکی باز قمی‌با تلاش هایش به اردوی تیم ملی راه یافت

وقتی انسان برای خواسته ای تلاش کند و روی هدفش مصمم باشد قطعا خداوند هم جایگاهی که لیاقتش را دارد به او می دهد و فاطمه مرادی نجاتگر قمی‌که به مسابقات قهرمانی‌هاکی کشور رفت و بعد از آن به اردوی تیم ملی‌هاکی روی چمن دعوت شد این را ثابت کرد.

عطیه محمدی|به گزارش باشگاه آموزش و‌ رسانه، وقتی به خودمان باور داشته باشیم مسیرهایی در زندگی سر راه مان قرار می‌گیرد تا ما را به هدفی که داریم برساند و این را فاطمه مرادی نشان داد. مرادی که الان عضو تیم هاکی روی چمن استان قم است از سال۹۴ عضو جمعیت هلال احمر شده و درجه اش نجاتگر یکم است؛ که در ادامه میخوانیم.

فاطمه مرادی هستم، کارشناسی رشته حسابداری، از سال ۹۴ وارد هلال احمر شدم و الان نجاتگر یکم جمعیت هلال احمر هستم و از سال ۹۷ هم در رشته‌هاکی فعالیت دارم. او اینطور از آشنایی اش با هلال احمر اینطور می‌گوید: در دانشگاه رشته مامایی شهر تنکابن قبول شدم ولی به دلیل دوری راه و شرایطی که داشتم در این رشته ادامه تحصیل ندادم اما به خاطر علاقه ای که به کمک به دیگران و رشته‌های پیراپزشکی داشتم با معرفی یکی از دوستانم با هلال احمر آشنا شدم و بعد از آن فعالیت خودم را در جمعیت شروع کردم. دختر ورزشکار قمی از چگونگی ورودش به رشته‌هاکی تعریف کرد: سال ۹۷ با یکی از دوستان هلال احمری ام خانم سمیه جدی که الان هم نائب فدراسیون رشته‌هاکی روی چمن استان قم است این ورزش را شروع کردم.

فاطمه مرادی که الان عضو تیم هاکی روی چمن استان قم است به اردوی تیم ملی‌هاکی روی چمن دعوت شد: بعد از مسابقات قهرمانی‌هاکی کشوری که در همدان برگزار شد ما به عنوان تیم قم هم در این مسابقات حضور داشتیم که من در پست دروازه بانی بودم. او از انتخاب شدنش به اردوی تیم ملی می‌گوید: بعد از برگزاری مسابقه قهرمانی کشوری، انتخابیه اردوی تیم ملی برگزار شد. خداروشکر زحماتی که کشیدیم به ثمر نشست و دو نفر از استان قم به اردوی تیم ملی دعوت شد که با افتخار من هم یکی از آن دو نفر بودم.

خداوند همیشه چیزی را که انسان لیاقتش را دارد به او می دهد مرادی از سختی‌ها چی رسیدن به هدف ها و کمک های خدا گفت و اینکه چگونه توانست در این رشته موفق شود: زمانی که ما وارد این رشته شدیم قم تیم هاکی منسجمی نداشت فضای بازی مناسب و مربی حرفه ای نداشتیم خیلی تلاش کردیم و پیگیر شدیم تا قم هم یک تیم حرفه ای داشته باشد، چالش های بازی روی چمن را یاد بگیریم و خیلی از اتفاقات دیگر، ولی وقتی چیزی شایسته انسان باشد خدا هم کمک می‌کند تا به آن برسیم و خداروشکر به این جایگاه رسیدیم و خدا هم نتیجه زحماتم را به من نشان داد و توانستم به اردوی تیم ملی دعوت بشوم.

فاطمه مرادی برای اینکه هدفش ساخته شود چالش هایی را پشت سر گذاشته است: در این رشته موفق شوم با چالش ها و سختی‌های زیادی دست و پنجه نرم کردم، مخصوصا برای جذب و نگهداری اعضایی که خانواده‌های سختگیری داشتند. چون زمان رفت و آمد و تمرین طولانی می‌شد و بعضی خانواده‌ها یک چالش بودن و خیلی به آنها اجازه حضور نمی دادند؛ خیلی تلاش کردیم اعتماد خانواده را جلب کنیم که این بچه‌ها هم در تیم باشند و پیشرفت کنند.

همدلی هایی که در هلال احمر یاد گرفتم به راه یابی ام به اردوی تیم ملی کمک کرد

فاطمه مرادی از این گفت که کار تیمی و همدلی‌هایی که بین اعضای هلال وجود دارد چقدر به موفقیتش در بازی‌هاکی کمک کرد: ما در هلال احمر همدلی و کار گروهی را یاد گرفتیم، از طرفی هم ورزش هاکی یک ورزش گروهی است و اگر یک عضو به خوبی کار نکند نتیجه کل تیم به هدر می‌رود حتی اگر عالی باشند.

فاطمه  حالا که خودش به شکل حرفه یک ورزش را دنبال می‌کند نظرش را درباره نقش ورزشکاران به عنوان ترویج کنندگان صلح و دوستی می‌گوید: به دلیل اینکه ورزشکاران ناخواسته درگیر اجتماع می‌شوند و الگوهای خوبی برای مردم هستند و چقدر در این زمینه فعال تر باشند تعداد بیشتری از مردم جامعه به آنها وصل می‌شوند.

 مرادی از قشنگ ترین تجربه ای در اردوی تیم ملی به دست آورده می‌گوید: وقتی به اردوی تیم ملی دعوت شدم خیلی برایم جذاب بود مخصوصاً وقتی که با افرادی از فرهنگ های مختلف آشنا شدم. خیلی ارزشمند بود وقتی دیدم همه با توجه به تفاوت های فرهنگی و قومیتی که داشتیم در کنار هم برای یک هدف تلاش می‌کنیم، رقابت سالم داشتیم و همدیگر احترام می‌گذاشتیم.

دختر هاکی باز قمی در پایان همه مخاطبانش را به ورزش مخصوصا ورزش هاکی دعوت کرد: من به همه مخاطبان ورزش هاکی را پیشنهاد می‌کنم. مخصوصا کسانی که دنبال ورزش مهیج و رو به رشد هستند حتما در این رشته ورزشی را فعالیت کنند تا در کنار رشد و موفقیت خودشان این رشته هم جایگاه اصلی اش را در جامعه پیدا کند.

مشاهده ۶۲
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۲- ۱۲:۲۶
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه