خوشحالم از اینکه برای نجات جان انسان‌ها آموزش می دهم

همه می‌گویند معلمی عشق است کار نیست. معلم بودن فقط در مدرسه نیست،در هر جای دنیا اگر به کسی چیزی یاد بدی معلم هستی. چه مدرسه باشد، دانشگاه یا هلال احمر.

عطیه محمدی| مربیان هلال احمری همه سختی‌های آموزش را به جان می خرند و باعشق کار می‌کنند و زمانی که می‌بینند آموزش های آنها یک انسان را نجات داده است شوق شان بیشتر می‌شود.

به همین دلیل با یکی از مربیان با سابقه و خوش ذوق جمعیت هلال احمر استان قم پای صحبت نشستیم تا از خودش برای مان بگوید: فاطمه نوروزی متولد سال 56 و دانش آموخته رشته کارشناسی علوم تربیتی است. سال 77 عضو جمعیت هلال احمراستان قم شد و 25 سال است که مشغول ارائه خدمات داوطلبانه است. او از سال 79 به اموزش و مربی گری رو آورد و الان به مدت 23 سال است که در جمعیت هلال احمر مشغول به تدریس است.

درباره ورود و جذب تون به هلال احمر بگید؟ من به خاطر اخلاق خوبی که مربی کمک های اولیه مان داشت وارد هلال احمر شدم چون حس انسان دوستی و بشردوستی خیلی بالایی داشت و این حس هم در مجموعه هلال احمربسیار زیاد بود من تصمیم گرفتم وارد هلال احمر شوم.

چه چیزی باعث شد که شما در هلال بمانید و کار آموزش را انجام بدهید؟ در آیه 23 سوره مائده امده است که اگر کسی یک نفر را از مرگ نجات بدهد انگار همه را نجات داده است براساس همین تصمیم گرفتم در هلال احمر بمانم و برای نجات جان انسان‌ها آموزش بدهم.

چه حس و حالی موقع آموزش و تدریس دارید؟ موقع آموزش احساس خیلی خوبی دارم. مخصوصا وقتی که می‌بینیم فراگیران از نیروهای جمعیت هلال احمر هستند و می‌توانند از مطالبی که یاد گرفتند برای نجات مردم استفاده کنند حس خوبم چند برابر می‌شود.

تو مدت تدریس تون تجربه خاصی داشتید؟ یکی از تجربه‌هام در تدریس، آموزش در روستاهای دورافتاده و مناطق محروم و با شرایط سخت بود ولی با علاقه ای که به تدریس داشتم تونستم نیروهای خوبی رو تربیت کنم تا بتونن در مواقع مورد نیاز بهترین عملکرد خودشون را داشته باشند.

برامون از خاطرات دوره تدریس تون تعریف کنید؟ بهترین خاطره ام برمی‌گردد به اولین تجربه تدریسم در سال 79، در آن موقع من دوره گری نگذرانده بودم و فقط به واسطه مطالبی که که در دوره‌های مقدماتی یاد گرفته بودم مشغول به تدریس شدم. در آن موقع من به کانون تابستانه ولایت از طرف کمیته امداد معرفی شدم. در آن موقع من روش تدریس خاصی نداشتم و فقط از روی کتاب با بچه‌ها از روی کتاب می خواندیم و مباحثه می‌کردیم و همان باعث شد به عنوان امدادگر نمونه به اردوی مشهد بروم.

یک دعا یا آرزوی قشنگ برای بچه‌های هلال احمر بکنید؟آرزوی من برای جمعیت هلال احمر سربلندی و موفقیت برای تمام اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر است.

مشاهده ۳۷
/
۱۴۰۲/۰۸/۲۶- ۲۰:۴۸
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه