اربعین جلوه ای از عشق به حسین است

پیاده روی اربعین طوری است که گویا همه برای ظهور مهدی موعود آماده می‌شوند.

زینب از حس و حال این اربعین و پیاده روی بهم گفت:  وقتی در مسیر پیاده روی اربعین قدم میذاشتم حس میکردم که همه برای ظهور مهدی آماده می‌شوند و به یکدیگر کمک میکنند و هر کسی نسبت به وسع خود در حال کمک و احسان و نذورات هستند و در این مسیر جز زیبایی و قشنگی چیز دیگری را شاهد نبودم و هر ساله وقتی میام شاهد اتفاقات جدید تری از این همایش هستم و همیشه به همسرم میگم این حسین (ع) رزق معنوی خانواده ما هست که نباید از دست برود. 

زینب ادامه داد: اگر در کنار امام حسین سیاهی لشکر هایی بودند قطعا یزیدیان ترس به جانشان می افتاد ولی متاسفانه از این کاردریغ کردن و امام را تنها گذاستند و امام به شهادت رسید و در حال حاضر این مردم و موکب ها و...در این پیاده روی به نوعی سیاهی لشکری بوده و دشمن از وجود این مردم از ترس به لرزه میافتند. 

  خدمت به زائرین حسینی نگاه ویژه خداست 

کیوان اسدی رزیدنت ارتوپدی درمانگاه جمعیت هلال احمر هم که یکی دیگر از خادمان درمانی این ضیافت اربعین است گفت:  به مدت سه سال است که توفیق خادمی درمان اربعین رو داره و امسالم خوشحال هس که توانسته در جوار حرم حضرت علی (ع) در خدمت زائرین حسینی باشه.  

باتوجه به اعتقاد و باوری که بنده دارم خادمی‌برای زائرین امام حسین(ع) و حضرت علی(ع) با خیلی از کارهای روزمره زندگی برای کسب ثواب قابل مقایسه نیست و این ثواب و برکتی که از سوی خداوند در این مسیر امام حسینی گذاشته شده است یک نگاه ویژه است و هر کسی که بتواند به نوعی خدمت گذاری کند قطعا اجر ویژه ای دارد. 

اسدی گفت: بنده خودم به دلیل عشق و اعتقاد درونی به امام و ائمه بوده که در این مسیر قدم گذاشته ام و هیچ نفع مادی و معجزه ای برایم باشد نبوده است و این برکت در زندگی ما جاری هست و یک احساس قلبی و درونی برای حس کمک ما رو به ای مسیر کشانده که قطعا در زندگی تاثیرات خود را خواهد داشت. 

وی با اشاره به دنیای حال امروزی گفت: در حال حاضر دشمن در تلاش به سمت بی دینی و بی اعتقادی کردن مومنان است ولی یک سری حلقه‌های مفقوده ای در زندگی به وجود میاید که با چیز دیگری قابل جبران نیست و این احساس امنیت و آرامش و تعلق خاطر با زندگی مادی و رفاهی امروزه  در جای دیگری پیدا نمی‌شود که نمونه آن اربعین است و  این طهارت نفس را در جا و زمان دیگری نمیتوان بدست آورد و اکر هم باشد به این اندازه نیست.

اینجا گوشه‌ای از حماسه عظیم حضور است که عاشقان کم و زیاد کنجی از کار را می‌گیرند و خدمت‌رسانی می‌کنند، جاده و مقصد قطعه‌ای از بهشت است، اما فصل پیاده‌روی اربعین بهشت به تماشا می‌ایستد.»

مشاهده ۱۶۹
/
۱۴۰۲/۰۶/۱۵- ۱۱:۳۹
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه