سرویس:اسلایدر
تاریخ خبر : دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲- ۱۸:۳۲
پیام روسای کمیته بین المللی صلیب سرخ و فدراسیون بین المللی جمعیتهای صلیب سرخ و هلال احمر به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر/ نهضت صلیب سرخ و هل
در روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، میراث هانری دونان که رویایش به ایجاد نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر منجر شد و بیشمار داوطلبی را که پس از او آمدند گرامی می‌داریم.
هانری از مجروحان در سولفورینو مراقبت می‌کند، هیلدا به قربانیان تندباد در پورتویلا، محمد وضع تغذیه زندانیان زندان بیدوا را پایش میکند، یولیما به افراد دارای معلولیت در ماراکای کمک‌های اولیه تدریس و لونا مهاجران را در ساحل سئوتا نجات می‌دهد؛ این‌ها، مثل بسیاری از داوطلبان صلیب سرخ و هلال احمر در سراسر جهان، به افرادی که بیش از سایرین آسیب‌پذیرند، عشق، دست مهر و دم تحول‌آفرین بشردوستی می‌دهند. هر کاری که ما انجام می‌دهیم #ازدل‌برمی‌آید. امروز، در روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، میراث هانری دونان که رویایش به ایجاد نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر منجر شد و بیشمار داوطلبی را که پس از او آمدند گرامی می‌داریم. تعهد خستگی‌ناپذیر و فداکاری مثال‌-زدنی آنها برای کمک به نیازمندان در هر کجا و پاسداشت «اصول بنیادین» ما در هر زمان، چه در پاسخ به خطرات طبیعی، چه به بحران‌های اقلیمی، مخاصمات، وضعیت‌های اضطراری بهداشتی، آوراگی یا مهاجرت در سراسر جهان مورد ستایش است.با این همه ما در اجرای اقدامات بشردوستانه خود با چالش‌های عظیمی در جهانی مواجهیم که عدم قطعیت و بحران‌های فراوانِ پیچیده و چندوجهی آن‌ را فرا گرفته‌اند.توجه بین‌المللی از بحران‌های طولانی‌شده و کمتر نمایان منحرف شده و برای تضمین تداوم کمک به نیازمندترین اقشار و ادامه اقدامات محلی سازمان‌ها و مددکاران بشردوستی که از سایرین به جوامع آسیب‌دیده نزدیکترند منابع کافی نیست.خطرات طبیعی، فجایع اقلیمی و وضعیت‌های اضطراری بهداشتی چندبرابر می‌شوند و به مقیاسی بی‌سابقه می‌رسند.طرف‌های درگیر در مخاصمات مسلحانه و خشونت اغلب برخی از قواعد اساسی حقوق بشردوستانه را نادیده می‌گیرند و مانع دسترسی بی‌طرفانه و بی‌غرضانه سازمان‌های بشردوست به افراد آسیب‌پذیر می‌شوند گو اینکه این دسترسی باید آزاد و امن باشد. هر چند هستند کسانی که اصول بشردوستی را به چالش می‌کشند، اقدام بشردوستانه اصولی همچون همیشه اهمیتی حیاتی دارد.خانواده صلیب سرخ و هلال احمرِ ما در خط مقدم کمک‌رسانی بشردوستانه و تضمین حمایت از کسانی است که از بقیه نیازمندترند. جهان روزبه‌روز بیشتر شاهد بوده که نهضت ما تا چه حد می‌تواند در پاسخ به بحران‌های دارای همپوشانی و ارائه کمک‌های بشردوستانه اصولی موثر واقع شود. قدرت ما در اتحاد ما و عزم ما برای پیشبرد ایدئال‌های اقدام بشردوستانه بی‌طرفانه، بی‌غرضانه و مستقل و تعهد ما به هدف بشردوستی است.ما امروز از میلیون‌ها داوطلب و پرسنل صلیب سرخ و هلال احمر تجلیل می‌کنیم که هر روزه در کشور، منطقه و جامعه خود عزم هانری دونان به امید و عزت‌بخشی در بحبوحه نومیدی به مردم گرفتار موقعیت‌های آسیب‌زا را به‌دور از تبعیض یا تصور نفع شخصی پیش می‌برند.
© 2022 - info@rcs.ir